Doru

Genel Bakış

Doru merdiven asansörü, dönüşlü merdivenler için özel olarak üretilmektedir. İç ve dış mekan uygulamaları için galvaniz kaplaması ile paslanmalar önlenmiştir. Platform katlandıktan sonra, merdivenler tamamen kullanılabilir. Android uygulamalı cep telefonları üzerinden tüm parametrelerini değiştirme olanağı sağlar. Cihaz üzerindeki tüm hata ve arızaları görebilir, bypass edebilirsiniz. Asansörünüzü daha rahat kullanabilmeniz için birçok dilde VSR sesli asistanınız sizleri yönlendirir.

Özellik Açıklama
Taşıma Kapasitesi 250 – 350 Kg
Hareket Hızı  0,07 / 0,15 m/s
Platform Ölçüleri 1000 x 800 mm
Max Çıkış Açısı 0° 45° arası meyiller
Ağırlıklar Platform 120 Kg., Ray 17 Kg./m
Motor 0,54 Kw
Hareket Mekanizması Sertleştirilmiş silindirik makaralar.
Ray Rengi Alüminyum (7044)
Seyehat Mesafesi Max. 50 m.
Elektrik Bağlantısı 110 / 230V 50-60 Hz
Uygulama Alanları İç ve Dış mekan
 • 35.735.1250, 35.735.1254, 35.735.1270 ürünlerimiz yatay platformlarda tüm pozları karşılamaktadır.
 • Platformu el ile manuel açma ve kapama sistemi
 • Platform açılıp kapama da sıkışma önleyici mekanizma
 • Platformda katlanabilir koltuk
 • 230VAC 50 Hz Çalışma Voltajı.
 • Platform altı sıkışma önleyici tertibat
 • Platform yanları sıkışma önleyici tertibat
 • Tahrik Ünitesi altı sıkışma önleyici tertibat
 • Stop Butonu, Mekanik Fren, Manyetik Motor Freni.
 • Alt ve Üst Durak Sınır Limit Swichleri.
 • Platform Açma / Kapama Butonu.
 • Bluetooth bağlantısı ile cep telefonu üzerinden fonksiyon değişimi.
 • Bluetooth bağlantılı cep telefonu üzerinden hata ve arıza takip sistemi.
 • Android uygulama üzerinden Driver kart aşırı akım kalkış ve duruş rampaları ayarlanabilir.
 • Wifi bağlantısı ile uzaktan kontrol sistemi.
 • Tüm işlemleri ve hataları Android ekranda parametrik izleme fonksiyonu.
 • Ayarlanabilir hız konfigürasyonları.
 • Raylar üzerinden 24V DC enerji ile çalışabilme özelliği.
 • Multi dil sesli anons sistemi. (Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça)

Yüksek düzeydeki tasarımı ile aile ortamına fonksiyonellik ve zerafet katar. Yumuşak renkler, yuvarlak şekiller, katlanabilir güvenlik barları, VSR sesli asistanını ile Doru dönüşlü merdiven asansörleri beklentilerinizi karşılar.

Doru yüksek kaliteli malzemelerden imal edilmektedir.  Tüm yüzeyler paslanmaya maruz kalmaması için alüminyumdan yapılmıştır.  Modern çizgileri ve güzel sunumu, projenizin mükemmelliğini tamamlar.

Doru CE ve ISO sertifikalarına sahiptir. Bu platform, anti ezilme, anti kırılma ve anti çarpma sensörleri ile donatılmıştır. Yük sensörü de ayrı bir seçenek olarak kullanılabilir..

Doru, geniş bir aksesuar yelpazesi sunmaktadır. Farklı boyutlarda platform ölçüleri, VSR ses robotu  ve uyarı ışıkları, ara durak ilavesi, yumuşak kalkış ve duruş konforu ile max 0.15 m/s hız, elektrik kesintisinde akülü çalıştırma, ergonomik uzaktan kumanda, platform üzeri katlanır koltuk.

Platform ve rayları kısa sürede monte edilebilir. platform ray üzerine monte edilir ve elektrik verilir.

Uzun bir Arge süreci sonunda  tüm birimlerimiz ile işbirliği içerisinde geliştirilen Doru dönüşlü merdiven tipi platform asansörü, gelişmiş ergonomik tasarımı ile kullanımı rahat ve güvenli bir hale getirmektedir. Kolay kullanılabilen kumanda paneli ile kullanıcının, makinenin tüm fonksiyonlarını kontrol etmesini sağlar.

Doru tamamen otomatik güvenlik barları ve rampaları arasında hareket senkronize olup,  platformunun açılış ve kapanışı da hız kontrollüdür.

Doru tamamen otomatik güvenlik barları ve rampaları arasında hareket motorize olup,  platformunun açılış ve kapanışı da otomatiktir. Platform zemini kaydırmaz zemin kaplaması ile kaplanmış olup gelişmiş ergonomik tasarımı ile kullanımı rahat ve güvenli bir hale getirmektedir. Merdiven platformu yüksek kaliteli malzemelerden imal edilmektedir.  Tüm yüzeyler (Ray, platform, güvenlik barları, gramayer dişli) paslanmaya maruz kalmaması için anodize alüminyumdan imal edilmekte ve dış mekan uygulamaları galvaniz kaplama yapılmaktadır.

Platform ve rayları kısa sürede (projeye göre 1 veya 2 iş günü) monte edilebilir. Ray montajı yapılır, platform basitçe ray içlerindeki kutuplara temas ederek bağlanır, ve elektrik verilir. Dış mekan uygulamaları için IP55 standartlarında üretilmekte ve geniş bir aksesuar yelpazesi sunmaktadır. Farklı boyutlarda platform ölçüleri, platformun uzun kenarına otomatik açılır 3. flap eklenmesi, ses ve ışıklı uyarılar, ara durak ilavesi, yumuşak kalkış ile hız artışı (0.14 m/s), elektrik kesintisinde akülü çalıştırma, uzaktan kumanda, platform üzeri katlanır koltuk projelerinizin mükemmelliğini tamamlar.

Doru Merdiven platformlarının her iki tarafında (sağ ve sol olmak üzere) otomatik açılır-kapanır güvenlik bariyer kolları ve rampaları mevcuttur. Bu güvenlik bariyerleri ve rampaları asansörün hareketi sırasında kilitlenir ve sadece asansör alt ve üst durak noktalarında iniş-binişin yapılacağı taraf açılmaktadır. Platformun her iki tarafındaki güvenlik rampalarında ve platformun alt tabanında herhangi bir engelle karşılaşıldığında asansörü durduran güvenlik sensörleri ile donatılmıştır.

Platformlarımız, anti ezilme ve anti kırılma güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Yük sensörü, aşırı yük uyarı sistemi ve aşırı hız takip regülatör fren sistemi ile üst düzey güvenlik sağlanmıştır, alt ve üst durak noktalarında bulunan uzaktan kumandaları ile çağırılıp gönderilebilir ve platform otomatik olarak katlanıp açılabilmekte ve engellilerin kullanımı için özel olarak geliştirilen ve tüm dünyada kabul edilen sürekli basım gerektiren kumanda prensibi (Totman Prensibi) ile çalışmaktadır.

Enerji beslemesi 24V dc olup raydan bakır bara ile çalışabileceği gibi akü ile de çalışabilmektedir. Enerji kesilmelerinde otomatik kurtarma sistemi bulunmaktadır.