ALYA

Genel Bakış

ALYA merdiven asansörü düz merdivenler için geliştirilmiştir. Zor iklim koşullarına uyum sağlayabilmesi için galvaniz kaplama ile üretilmektedir. Platform katlandıktan sonra, merdivenler tamamen kullanılabilir. Android uygulamalı cep telefonları üzerinden tüm konfor ayarlarını değiştirme olanağı sağlar. Cihaz üzerindeki tüm hata ve arızaları görebilir bypas edebilirsiniz. Asansörünüzü daha rahat kullanabilmeniz için multi dil seçenekli VSR sesli asistanınız sizleri yönlendirir.  AB standartlarında üretilen ALYA EN 81-40 ve ISO 9386-2 sertifikalarına sahiptir.

Özellik Açıklama
Taşıma Kapasitesi 250~350 Kg
Hareket Hızı 0,07 / 0,15 m/s
Platform Ölçüleri 1000 x 800 mm (isteğe bağlı)
Max Çıkış Açısı 10° 45° arası meyiller
Ağırlıklar Platform 120 Kg., Ray 17 Kg./m
Motor 0,54 Kw
Hareket Mekanizması Kramayer dişli
Ray Rengi Alüminyum
Seyehat Mesafesi Max. 50 m.
Elektrik Bağlantısı 1-phase 100~240V 50/60 Hz
Uygulama alanları İç mekan ve dış mekan
  • 35.735.1250, 35.735.1254, 35.735.1270 ürünlerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı pozlarını karşılamaktadır.

Alya, tamamen otomatik güvenlik barları ve rampaları arasında hareket senkronize olup, platformun açılış ve kapanışı da hız kontrollüdür.

Platform zemini kaydırmaz zemin kaplaması ile kaplanmış olup gelişmiş ergonomik tasarımı ile kullanımı rahat ve güvenlidir.   Alya merdiven platformu yüksek kaliteli malzemelerden imal edilmektedir. Tüm yüzeyler paslanmaya maruz kalmaması için alüminyumdan imal edilmekte ve dış mekan uygulamaları, galvaniz kaplama yapılmaktadır.   Platform ve rayları kısa sürede monte edilir ve platform ray üzerine geçirilip ray içlerindeki bakır barlara enerjisi verilerek çalıştırılır.

Dış mekan uygulamaları için IP55 standartlarında üretilmekte ve geniş bir aksesuar yelpazesi sunmaktadır. Farklı boyutlarda engelli platform ölçüleri, otomatik açılan 3. flap eklemesi, multi dil VSR seslendirme robotu ve ışıklı uyarılar, ara durak ilavesi, yumuşak kalkış ve duruş ile 0.15 m/s hız, elektrik kesintisinde akülü çalıştırma, şık ve kullanışlı uzaktan kumandası, platform üzeri katlanır koltuk projelerinizin mükemmelliğini tamamlar.

Alya Merdiven platformlarının her iki tarafında otomatik açılıp kapanan güvenlik bariyerleri ve rampaları mevcuttur. Bu güvenlik bariyerleri ve rampaları asansörün hareketi sırasında kilitlenir ve sadece asansör alt ve üst durak noktalarında iniş-binişin yapılacağı taraf açılmaktadır.   Platformun her iki tarafındaki güvenlik rampalarında ve platformun alt tabanında herhangi bir engelle karşılaşıldığında asansörü durduran güvenlik sensörleri ile donatılmıştır.  Engelli Merdiven Asansörleri, anti ezilme ve anti kırılma güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Yük sensörü, aşırı yük uyarı sistemi ve aşırı hız takip regülatör fren sistemi ile üst düzey güvenlik sağlanmıştır.

Yaşlı Merdiven Asansörleri alt ve üst durak noktalarında bulunan ergonomik uzaktan kumandaları ile çağrılıp gönderilebilir ve platform otomatik olarak katlanıp açılabilmektedir. Engellilerin kullanımı için özel olarak geliştirilen ve tüm dünyada kabul edilen sürekli basım gerektiren kumanda prensibi (Totman Prensibi) ile çalışmaktadır. Enerji beslemesi 24 Vdc olup raydan bakır bara ile çalışabildiği gibi akü ile de çalışabilmektedir. Enerji kesilmelerinde otomatik devreye giren kurtarma sistemi sizlere her zaman güvenli bir seyahati garanti eder.